Miks #RattagaValima?

Tänavad on avalik ruum ning kõigil on õigus seal turvaliselt liigelda. Laste ja täiskasvanute ohutus peab olema prioriteet. Praegu see nii ei ole. Piisab kui vaadata, kui lihtsad on paljud mitte_tallinna pakutud lahendused, näiteks äärekivide tasandamised. 

Turvalised jalgrattateed ja hea linnaruum on tänavu kohalike valimiste üks olulisemaid teemasid. Inimeste tervis ja ohutus peab olema prioriteet.  Tallinnas hukkus mullu liikluses üheksa inimest. Autojuhid sõitsid 134 korral inimese vigaseks. Helsingi, Oulu ja Oslo liikluses ei hukkunud mitte kedagi. On aeg muutuseks.

Kampaaniaga on oodatud liituma ka kõik ettevõtted ja organisatsioonid, jagades enda sügiseste reklaamikampaaniate ajal ka teemaviidet #RattagaValima. Algatust toetavad tuntud liikuvusettevõtted nagu Ampler, Tuul, Äike ja Elmo Rent.

Mis saab pärast valimisi? Kas poliitikud rajavad rattateed?

Kohalike valimiste järel hakkame valimislubaduste täitmist jälgima ning laseme regulaarselt poliitikutel Tallinna rattastrateegia täitmisest ja rattateede rajamisest aru anda. Kui soovite end arengutega kursis hoida, palun registreerige end uudiskirja jaoks (sagedus kord kuu-kahe jooksul) SIIN.

Kes?

Rattagavalima.ee on loodud Soome sarnase algatusega Pyörävaalit.fi eeskujul, mis koondas üle terve maa kõigist erakondadest poliitikuid, kes rattateid lubasid rajada. Eesmärk on kohalike valimiste eel inimeste turvalisuse ja rattaliikluse küsimust tõstatada.

Leht on erakondadeülene ning ühtegi poliitikut ega erakonda siin lehel ettepoole teistest ei seata, poliitikute nimed on loetletud linnaosade kaupa ja tähestikujärjekorras.


Lehe eestvedaja on Tallinna rattalinnapea Pärtel-Peeter Pere. Pilt: Märt Kose

Lehe eestvedaja on Tallinna rattalinnapea Pärtel-Peeter Pere. Tallinna rattalinnapea on osa ülemaailmsest rattalinnapeade võrgustikust, mida koordineerib Amsterdamis asuv sotsiaalne ettevõte BYCS. Võrgustiku eesmärk on edendada rattaliiklust ja luua inimestele paremat elukeskkonda, mille alustalaks on turvalised tänavad. Kuna rattasõit on kõige keskkonnasäästlikum ning linnakeskkonnas tavaliselt ka kiireim viis liikumiseks, näeb BYCS selles võimalust kliimakriisiga võidelda. Rattalinnapea ametiaeg on kaks aastat.


Lisainfo ja kontakt

Pressiteade

Tallinna rattalinnapea Pärtel-Peeter Pere
rattalinnapea@gmail.com