Kui tänaval on rohkem inimesi, on seal rohkem kliente ja majanduselu
Tänavate kvaliteeti, selle elulisust saab mõõta seal viibivate inimeste arvuga, seal viibitud ajaga, äride käibega ning jalgratturite hulgaga. Mida rohkem ruumi on ratastele, seda rohkem on ruumi kõigele.
Oluline on anda suuremale hulgale inimestele ligipääs: rohkem inimesi tähendab rohkem ostjaid ning justnimelt jalgratturid ja jalakäijad toovad äridesse kliente juurde. Autos istuv inimene ei ole tänava mõttes elav ja ei ole tegelikult linnale majanduslikult kasulik. Tallinn peab sarnaselt teiste Põhjamaade ja Euroopa linnadega arendama oma tänavaid, et need ajaga nõudmistega ning kasvava elanikkonnaga kaasas käiks. Seda ootavad nii turvalist elukeskkonda soovivad linnakodanikud kui ka klientide puuduse käes vaevlevad ärid, näiteks kesklinnas Pärnu maanteel.
Andmeid vaadates näeme, et 80% Helsingi kesklinna äride käibest tuleb inimestelt, kes ei saabu kohale autoga (allikas: Rambolli uuring).
Rattateede otsesest majanduslikust kasust on palju näiteid nii väikestest kui suurtest linnadest, nii sooja kui külma kliimaga linnades.
Majandusekspert Kristjan Lepik ning linnastrateeg Pärtel-Peeter Pere on sel teemal kirjutanud ka arvamusloo (vt Laser online). Sellest kirjatükist kasvas kevadel 2021 välja liikumine ja MTÜ Elav Tänav, mille asutajate seas on ka Bolt ning Skeleton Technologies.